Jump to content
Winter Awards 2018 Read more... ×
Premii Winter Awards Read more... ×
Elmer Fudd

(( Ce ai vrea sa vezi din partea FIRE DEPARTMENT ))

Recommended Posts

Dezbateti orice problema.

Edited by PARTYNEXTDOOR

Mai multă activitate din partea membrilor, ca de exemplu eu vreau sa rolez cu EMS pentru facțiunea X si vad ca EMS nu este on.

Activitatea, nu mai vezi ambulante patruland prin oras de la un timp. Mai aveti sanse sa fiti mai buni decat PD daca reveniti la activitatea de acum un an si ceva.

Acum 4 ore, Norten12 a spus:

Activitatea, nu mai vezi ambulante patruland prin oras de la un timp. Mai aveti sanse sa fiti mai buni decat PD daca reveniti la activitatea de acum un an si ceva.

Nu stiu daca am voie sa ma bag sau nu ca sa iti raspund insa totusi, sunt de aproape 5 luni in EMS si stiu ce zic, cred.

1.  Nu compara EMS-ul cu PD-ul,  eu au ce sa faca cand patruleaza prin LS cu cruiserul, mai fac un stop, te mai ard cu o amenda, noi nimic.

2. Ca si cum am zis in 1, devine plictisitor sa te plimbi prin LS cu o ambulanta pana ce prinzi un apel, mai ales daca prinzi acolo pe cineva care nu roleaza.

3. Activitatea, este una destul de mare, la momentul de fata sunt niste probleme `in familie` ca avem lider nou si meh, dar iti garantez ca activitatea EMS-ului este una destul de mare.

Acum 1 minut, RamsesOfficial a spus:

Nu stiu daca am voie sa ma bag sau nu ca sa iti raspund insa totusi, sunt de aproape 5 luni in EMS si stiu ce zic, cred.

1.  Nu compara EMS-ul cu PD-ul,  eu au ce sa faca cand patruleaza prin LS cu cruiserul, mai fac un stop, te mai ard cu o amenda, noi nimic.

2. Ca si cum am zis in 1, devine plictisitor sa te plimbi prin LS cu o ambulanta pana ce prinzi un apel, mai ales daca prinzi acolo pe cineva care nu roleaza.

3. Activitatea, este una destul de mare, la momentul de fata sunt niste probleme `in familie` ca avem lider nou si meh, dar iti garantez ca activitatea EMS-ului este una destul de mare.

aprob cele spuse de prietenul ungur, dupa cum am spus si in alte topicuri.

Factiunea este una inca "in probe", nu ma cred eu mare sau ceva, dar imi face mare placere sa vad playeri ca voi care roleaza la apeluri si altele.

In plus, zilele astea am avut simulari la actiuni, pentru cei noi, ca sa ii invete ce sa faca. Am mai avut si incendii, ne-am facut treaba de fiecare data.

Eu zic ca mereu seara, sunt 100+ playeri si suntem macar cinci on duty, mai urmareaza si alte sesiuni de recrutari, pentru a fi mai mare.

In EMS e si complicat RP-ul, cei noi mai au mult ca sa ajunga sa cunoasca minimul de roleplay( de aia se numesc probe), am vazut ceva playeri in factiune care inca trebuie sa invete cum sa actioneze(Nu dau nume)

nu instig cearta, zic doar ce trebuie.(sper ca n-am gresit =] sau m-am repetat)

mai bine o inchideti daca nu aveti chef de munca, am sunat in decursul al unei saptamani de 10 ori pe zi la ora 21:00 pentru o dezintoxicare si nu era nimeni on.

Acum 5 ore, Halo Vayne a spus:

mai bine o inchideti daca nu aveti chef de munca, am sunat in decursul al unei saptamani de 10 ori pe zi la ora 21:00 pentru o dezintoxicare si nu era nimeni on.

am fost mereu la acea ora on, desi nu era nici un apel existent cu dezintoxicari.

sa nu zici ca n-avem chef de munca, ca ne ocupam de multe apeluri si actiuni.

La 10/27/2017 la 17:18, 普拉  a spus:

Eu am auzit de skip rp, dar nu la modul asta. '/me taie centura; /me repeta actiunea; /do Pacientii sunt preluati de paramedici si dusi de urgenta la spital', nu mai spun ca, din cate stiu, avoid-ul se da doar cu ACCEPTUL AMBELOR PARTI.

https://imgur.com/2Su3DWy

Datorită numărului redus de membrii online la momentul respectiv, a trebuit să mă prezint în alt loc pentru că era nevoie de toate unitățiile disponibile.

Scuză-mă dacă te-a deranjat chestia asta atât de mult, însă dacă nu venim la un apel începeți să comentați că nu venim sau că durează zece ani.

"Bună ziua! Numele meu este Stephen Queen, în curând am să împlinesc vârstă de patruzeci de ani, iar cinci ani din aceştia i-am petrecut în cadrul Los Santos Police Department ului, unde am ajuns la gradul de Police Officer II. Luna această, când s a eliberat postul de Fire Commissioner, mi-am inceract norocul, şi după câteva zile am primit răspunsul pozitiv şi am preluat departamentul."

Preluată din ultimul newsletter al EMS-ului. Pe lângă că e fix  mesajul scris la newsletter-ul lui @Thunder și modificat puțin.  Mi se pare o porcărie totală chestia asta, nimeni n-o să fie luat din LSPD pentru un post de conducere in cadrul unui spital. Și dacă ai fost în LSPD IC, sincer să fiu nu văd rostul să aduci LSPD-ul în EMS. 

Coduri din LSPD 100% , Divizia D (Referire la Platoon D din PD, S.W.A.T) , Field Training Members, Commander și alfabetul NATO, SOMV-uri, Fire Department și cum e împărțit (Referire din nou la Metro din PD ) .  Și asta e doar ce am văzut și auzit de la foști membri care au fost în facțiune. 

Sincer, chiar dacă-mi iau warn pentru acest lucru, acea chestie cu "Facultatea de Medicină" mi se pare de cel mai prost gust. Puteai să-i pui să dea charity la 20k în loc să-ți dea ție /pay. Sau chiar mai bine, să se înscrie fără să dea vreun ban. 

Edited by Morphium_

Si pe langa faptul ca aprob spusele lui Morphium de mai sus, consider ca factiunea a luat-o in jos de tot deoarece nu te implici. Sincer, nu ti-o spun in necunostinta de cauza, iti spun exact ce vad zilnic. As spune sa iti educi membrii SA NU MAI CONDUCA CA PE NFS, dar in acest caz, nu ti-ai putea lua acest angajament, deoarece si tu conduci la fel de "bine", dovada ca ieri intri cu suta la ora in noi si dai PM "scuze". Nu vreau sa ma leg de chestii de genul, ci vreau sa ma leg de faptul ca sunteti un departament, si trebuie sa incepeti sa mai respectati si voi unele reguli, iar unitatile acelea noi pe care le vad, de sultane negre sau ce minunatii am mai vazut... Nu va schimba cu nimic situatia. Chiar nu consider ca fac flaming, ci chiar imi spun o parere sincera despre actualul EMS.

Revenind la subiect, trebuie sa faci o sedinta si sa le explici membrilor ce ai introdus, pentru ca ei par a fi TOTAL pierduti. Un membru imi spune ca se cer bani pentru orice servicii medicale, altul imi spune ca se cer bani doar pentru aia fara asigurare medicala, dar nimeni nu cere asigurarea medicala, se cer direct banii. Pune-ti la punct detaliile cand introduci ceva, nu doar o pune si lasa membrii sa ghiceasca ce ai facut.

Invata-ti membrii sa nu mai dea /injuries si apoi sa roleze fara sa dea macar vreun /do despre starea pacientilor. Nu o sa intru in subiect, nu are rost.

Evita sa mai folosesti, si implicit sa mai folositi PM-ul cand nu vi se raspunde pe departamentala, pentru ca in PD exista situatii si situatii.

Repet, nu fac flaming, nu ma iau de tine, doar iti aduc la cunostinta ce am vazut legat de EMS in ultimele zile, in speranta ca vei corecta ceea ce nu este cum trebuie. Daca nu o vei face, asta este, nu sunt in nici o pozitie sa impun ceva. Succes mai departe cu functia.

Edited by Freedom.

Acum 3 ore, Morphium_ a spus:

"Bună ziua! Numele meu este Stephen Queen, în curând am să împlinesc vârstă de patruzeci de ani, iar cinci ani din aceştia i-am petrecut în cadrul Los Santos Police Department ului, unde am ajuns la gradul de Police Officer II. Luna această, când s a eliberat postul de Fire Commissioner, mi-am inceract norocul, şi după câteva zile am primit răspunsul pozitiv şi am preluat departamentul."

Preluată din ultimul newsletter al EMS-ului. Pe lângă că e fix  mesajul scris la newsletter-ul lui @Thunder și modificat puțin.  Mi se pare o porcărie totală chestia asta, nimeni n-o să fie luat din LSPD pentru un post de conducere in cadrul unui spital. Și dacă ai fost în LSPD IC, sincer să fiu nu văd rostul să aduci LSPD-ul în EMS. 

Coduri din LSPD 100% , Divizia D (Referire la Platoon D din PD, S.W.A.T) , Field Training Members, Commander și alfabetul NATO, SOMV-uri, Fire Department și cum e împărțit (Referire din nou la Metro din PD ) .  Și asta e doar ce am văzut și auzit de la foști membri care au fost în facțiune. 

Sincer, chiar dacă-mi iau warn pentru acest lucru, acea chestie cu "Facultatea de Medicină" mi se pare de cel mai prost gust. Puteai să-i pui să dea charity la 20k în loc să-ți dea ție /pay. Sau chiar mai bine, să se înscrie fără să dea vreun ban. 

Nu eu m-am ocupat de Newsletter.  

Când am preluat facțiunea, era deja împărțit ca și cum e în PD. Mi se pare o porcărie ca un spital să se ocupe de pompieri și de salvare, așa că am băgat FD-ul ca și o divizie.  FDD și FDI (Fire Department - Descarcerări,   și Incendii) 

SOMV; clar, cum ai vrea să suspend angajații care conduc aiurea? 

La facultatea de medicină nu este obligatoriu să te înscrii, și în realitate, banii merg în cadrul instituției, și fii sigur că eu n-o să-mi bat gura acolo ca să învăț pe cineva că sunt eu darnic și n-am ce face cu orele mele.

Acum 3 ore, Freedom. a spus:

Revenind la subiect, trebuie sa faci o sedinta si sa le explici membrilor ce ai introdus, pentru ca ei par a fi TOTAL pierduti. Un membru imi spune ca se cer bani pentru orice servicii medicale, altul imi spune ca se cer bani doar pentru aia fara asigurare medicala, dar nimeni nu cere asigurarea medicala, se cer direct banii. Pune-ti la punct detaliile cand introduci ceva, nu doar o pune si lasa membrii sa ghiceasca ce ai facut.

Invata-ti membrii sa nu mai dea /injuries si apoi sa roleze fara sa dea macar vreun /do despre starea pacientilor. Nu o sa intru in subiect, nu are rost.

Evita sa mai folosesti, si implicit sa mai folositi PM-ul cand nu vi se raspunde pe departamentala, pentru ca in PD exista situatii si situatii.

Repet, nu fac flaming, nu ma iau de tine, doar iti aduc la cunostinta ce am vazut legat de EMS in ultimele zile, in speranta ca vei corecta ceea ce nu este cum trebuie. Daca nu o vei face, asta este, nu sunt in nici o pozitie sa impun ceva. Succes mai departe cu functia.

Dacă faci parte dintr-o agenție guvernamentală, și cineva îți cere bani, poți face reclamație de malpraxis, scurt și la obiect, deoarece la topicul cu prețuir este specificat CINE trebuie să plătească.

Cât timp la /injuries există rană, ești obligat s-o rolezi. 

Acum 1 minut, Elmer Fudd a spus:

Când am preluat facțiunea, era deja împărțit ca și cum e în PD. Mi se pare o porcărie ca un spital să se ocupe de pompieri și de salvare

Dacă stai să te documentezi, Fire Department-ul se ocupă și cu incendiile și cu paramedicii.  In spoiler o să-ti las o ambulanță de la Fire Department. 

Spoiler

3569744736_9fb0488288_o.jpg

Eu am mers pe ideea de Fire Department cât am ținut liderul facțiunii, i-am și cerut lui Paulus să se modifice doar în LSFD însă a spus să se mențină și LSEMS-ul. Asta-i alta poveste ce nu-și are rostul acum. Niciodată n-o să vezi că un spital trimite ambulanțe spre un apel, când suni la 112 nu suni la spital. Așa că "împărțirea ca în PD" nu-și are rostul legat de ce am discutat eu mai sus. 

Acum 1 minut, Morphium_ a spus:

Dacă stai să te documentezi, Fire Department-ul se ocupă și cu incendiile și cu paramedicii.  In spoiler o să-ti las o ambulanță de la Fire Department. 

Reafișează conținuturi ascunse

3569744736_9fb0488288_o.jpg

Eu am mers pe ideea de Fire Department cât am ținut liderul facțiunii, i-am și cerut lui Paulus să se modifice doar în LSFD însă a spus să se mențină și LSEMS-ul. Asta-i alta poveste ce nu-și are rostul acum. Niciodată n-o să vezi că un spital trimite ambulanțe spre un apel, când suni la 112 nu suni la spital. Așa că "împărțirea ca în PD" nu-și are rostul legat de ce am discutat eu mai sus. 

Exact, dacă ar trebui să o facem mai complex, ar trebui să existe trei facțiuni. Spitalul, unde există doar medici, în altă parte sediul de pompieri, în altă parte sediul de paramedici.

Dar n-am făcut-o așa. Eu tratez facțiunea ca și cum ar fi un spital universitar, iar Fire Department este o secție în cadrul spitalului și paramedicii la fel.  Și dacă dorești să devii medic, trebuie să ai studii superioare.