Jump to content
Elmer Fudd

(( Ce ai vrea sa vezi din partea FIRE DEPARTMENT ))

Recommended Posts

@MiNa pana la urma topicul asta e facut ca sa ne lasam parerile despre factiune si tu sa vezi nemultumirea jucatorilor si sa le rezolvi, nu sa comentezi cu /irelevant/ si sa visezi mai departe ca esti cea mai capabila de functie. Singurii care cred ca esti /cea mai buna/ sunt membrii tai, care se multumesc cu promovarile date doar ca sa fie date, pentru ca esti fata IRL si pentru favorizarile din HC. Pe cine ai tu rank 2, nu a intrat de 10+ zile pe gov, apoi pe joc? Si stim cu totii ca e admin pe un server care o sa se inchida oricum. 

Stiu ca iar vei raspunde cu /irelevant/ ca doar de asta eati in stare cu functia de lider, nu sa aduci schimbari insa.. rezolva problemele ce iti spun jucatorii sau renunta la functie si lasa-i pe altii care-s capabili sa aduca schimbari, nu sa se ofenseze cu /esti irelevant/. De cand topicul e deschis, nu s-a schimbat absolut nimic si radpunzi playerilor in sictir in topic.

Daca ai de gand iar sa dai reply in care te ofensezi si din nou ignori parerile jucatorilor, poti sa inchizi acest topic si sa lasi functia de lider ca oricum nu e de tine. Bafta.

Edited by Rvmses
Edit: Du-te si plangi din nou la FM ca sa ma ameninte pe PM.

4 minutes ago, Rvmses said:

@MiNa pana la urma topicul asta e facut ca sa ne lasam parerile despre factiune si tu sa vezi nemultumirea jucatorilor si sa le rezolvi, nu sa comentezi cu /irelevant/ si sa visezi mai departe ca esti cea mai capabila de functie. Singurii care cred ca esti /cea mai buna/ sunt membrii tai, care se multumesc cu promovarile date doar ca sa fie date, pentru ca esti fata IRL si pentru favorizarile din HC. Pe cine ai tu rank 2, nu a intrat de 10+ zile pe gov, apoi pe joc? Si stim cu totii ca e admin pe un server care o sa se inchida oricum. 

Stiu ca iar vei raspunde cu /irelevant/ ca doar de asta eati in stare cu functia de lider, nu sa aduci schimbari insa.. rezolva problemele ce iti spun jucatorii sau renunta la functie si lasa-i pe altii care-s capabili sa aduca schimbari, nu sa se ofenseze cu /esti irelevant/. De cand topicul e deschis, nu s-a schimbat absolut nimic si radpunzi playerilor in sictir in topic.

Daca ai de gand iar sa dai reply in care te ofensezi si din nou ignori parerile jucatorilor, poti sa inchizi acest topic si sa lasi functia de lider ca oricum nu e de tine. Bafta.

Culmea, dar ghici ce: irelevant. (nu iti mai citesc comentariile de ceva timp, nu te mai suprasolicita) :)) 

Hai să nu deviem de la topic. O fi Mina încrezută și așa mai departe, dar ea distruge EMS-ul, nu voi.

Lăsați-o să facă ce crede că e bine, și dacă nu-i convine ceva, o va schimba. E decizia ei dacă ia sau nu părerile altora în calcul. O face pe pielea ei, nu pe pielea voastră.

Personal am multe nemulțumiri față de EMS, la fel ca tot serverul, dar îi urez succes liderului să facă un EMS mai bun.

Acum 1 oră, Rvmses a spus:

:)) tu parca te lasai de serverul asta, dar toata ziua te vad pe forum.. gaseste-ti un scop in viata diferit de a incerca sa intri iar in ems pe un server de samp, oricum trebuie sa intelegi ca ai fost ales lider pentru ca nu mai voia nimeni altcineva sa ia functia, nu pentru ca ai fi tu bun de ceva.

1 oră în urmă, Elmer Fudd a spus:

Hai să nu deviem de la topic. O fi Mina încrezută și așa mai departe, dar ea distruge EMS-ul, nu voi.

Lăsați-o să facă ce crede că e bine, și dacă nu-i convine ceva, o va schimba. E decizia ei dacă ia sau nu părerile altora în calcul. O face pe pielea ei, nu pe pielea voastră.

Personal am multe nemulțumiri față de EMS, la fel ca tot serverul, dar îi urez succes liderului să facă un EMS mai bun.

aurelianus eu nu stiu cum vine asta ca "distruge ems-ul" dar pana acum era cea mai buna perioada a ems-ului din spusele comunitatii (mai putin 2-3 frustrati care si-au facut aparitia in topic, as vrea sa nu cred ca esti unul din ei). daca serverul asta e pe moarte ce vina are hc-ul ems? :))  de fapt problema e ca e prea multa implicare pentru un amarat de joc si voi tot nu sunteti multumiti.. eu l-as vrea pe ramses lider sa ma distrez putin :)) 

@Sirius despre tine stim cu totii ca ai 13 ani si nu ar fi trebuit sa ti se ofere sansa sa faci parte din ems din cauza varstei prea scazute, am mai spus-o intr-un post care mi-a fost sters (partynextdoor, sa invatam sa moderam un forum inainte sa ascundem post-uri) ca eu as fi interzis copiilor sa faca parte din ems ca sa evit astfel de copilarisme, cand mai cresti vorbim.

Nu prea aveti activitate, sincer sa fiu. 

12 minutes ago, eleven said:

Nu prea aveti activitate, sincer sa fiu. 

Stiu asta, si am explicat de trei ori motivul.

@ftw . prin distruge ems  mă refeream la ideea generală pe care o tot vad pe topic de câteva pagini,nu ca as zice eu personal ca o distruge 

Lasa-ne sa te ajutam cand vine vorba de EMS! 

9 hours ago, ftw . said:

@Sirius despre tine stim cu totii ca ai 13 ani si nu ar fi trebuit sa ti se ofere sansa sa faci parte din ems din cauza varstei prea scazute, am mai spus-o intr-un post care mi-a fost sters (partynextdoor, sa invatam sa moderam un forum inainte sa ascundem post-uri) ca eu as fi interzis copiilor sa faca parte din ems ca sa evit astfel de copilarisme, cand mai cresti vorbim.

Ok si ce legătură are varsta mea cu ceea ce spun pe topic?? Tot ce am spus eu pe topic este legat de factiune, eu nu m-am luat de nimeni sau de varsta unui membru.

Dacă ai 13 ani inseamna, ca n-ai voie sa inveţi sau sa te distrezi ? V-aţi luat aiurea de @Sirius doar pentru ca zice niste adevaruri despre voi, de cand contează varsta sau etnia pe RO-RP.. Una e sa ai 13 ani si sa fii incapaţănat sau sa ai 13 ani şi să fii super de treaba..

Lasănd subiectul la o parte, imi voi expune asa zisa "frustrare" care o au toţi, dupa parerea voastra.

Handbook-ul este unul mediocru din toate punctele de vedere, la o proba practică persoanelor incepatoare primesc niste chestii care nu există acolo... alţi membri nu cunosc nici hand-book ul si dau cu alţi teste.

Activitatea o puteţi avea cum doriţi, e un joc venim să ne distram si sa schimbăm vorbe-experienţe, dar să fiţi oameni cu toţi nu doar arfe de superioritate ca eu sunt HC in EMS imi permit totul de la bataie cu LSPD ul la furat masini de pe stradă. (Am vazut ca pe chatul facţiunii era un baiat care zicea să fure un jester).

Cuvintele "irelevant" le-am vazut de cănd a deschis Balthasir topicu'... in loc de schimbari va aparaţi cu "irelevant" lasa-ţi orgoliul deoparte şi ascultaţi persoanele care doresc să va ajute.

Persoanele care sunt sancţionate pe Reclamaţii pentru toxicitate sunt sancţionate si pe GOV ? @Rvmses i-a facut unuia reclamaţie pentru limbaj ooc, injurandu-l pe /f.. şi toata vina cade pe Rvmses că voi sunteţi sfinţi, vi său oferit sfaturi si voi aţi ales sa ii daţi PM lui Balthasir pentru simplu fapt ca nu vă lasa in pace aceştia dar voi ii injuraţi pe la spate.. incercaţi sa scapati de orice vină asupra HC-ul sau membrilor. Pai stai, e nevoie de dovezi... domnu' Thomas Smith nu e la prima abatere şi tot voi plangeţi ca sunteţi amenintaţi...https://imgur.com/a/IKEFCgn cum explicaţi.

Toate persoanele din facţiune au vorbit bine de lider, cănd au iesit mi-au povestit care e faza cu EMS-ul ca n-am fost niciodată... mi s-a oferit o şansă, am citit handbook-ul in totalitate de minim 3 ori, si la proba practică sau evaluare să mi se ofere niste chestii care nici nu existau acolo.. si multe informaţii din partea celor cu care am dat test au fost eronate, spunandu-mi ca GSW e un obiect... si se foloseste la infiptură de cuţit.

Cam atăt am avut de spus, astept să arunca-ţi cu rahat in mine, mai ales domnu' ftw. pe care il stiu favorizand membri EMS de prin aprilie.

Edited by Bad Boy
dovezi

Povestea unui fost El Tee: 

(Cand am anuntat ca povestesc tot cand ajung la PC tot pe topicul asta, mi-a fost stearsa postarea, da' nu e bai.)

Am depus reintegrare, mi-a fost acceptata apoi m-am prezentat la proba practica, pe care am facut-o suficient de bine pentru a intra cu fostul rank (AP). M-am imprietenit cu oameni faini, m-am implicat, s-a vazut ca stiu prim-ajutor si stingere incendii fiind voluntar in cadrul IGSU din anul 2016. Am fost pus sa evaluez membrii pana la Command, celor carora le-a murit victima au primit un simplu rank down. ( Deci puteai sa fii Chief of Medicine dar sa nu stii sa pui un garou).

Am primit mai multe reprosuri cum ca handbook-ul nu este destul de exhaustiv incat sa cuprinda toate situatiile, cum ca e tradus prost si ca exprimare lasa de dorit. M-au facut curios, am intrat sa-l vad si eu pentru prima data, chiar asa era. Deci baza ce trebuie sa ghideze toti membrii factiunii, vechi si noi, este nula.

Am inceput sa tin cursuri de formare, aveam oameni in Command si HC care nu stiau ce-i acela un defibrilator si cum se foloseste. De ce? Pentru ca rank-urile nu sunt acordate dupa meritocratie, ci dupa vechimea in departament.

MiNa a fost aproape mereu cand am avut nevoie de ea si am rolat cand am avut nevoie, nu neg. Ce-i adevarat, e adevarat. Insa, membrii subordonati nu sunt chiar asa. (O situatie: Am primit warn, era tot HC-ul on, dar am primit suspend de la rank 3 fara ca macar sa fie anuntat pe gov. Cand am intrebat ce s-a intamplat si de ce a actionat fara sa o lase pe MiNa sa decida, nu a mai zis nimic iar MiNa a zis sa mi-l scoata si chiar m-a ajutat cand sa fac reevaluare).

Hmmm, #ftw. Sincer, nu cred ca l-am vazut in o interventie sau doua, in afara de adunarile din garaj si iesirile pe Chiliad. Inteleg ca nu trebuie sa se implice in interventii, dar nici sa te plimbi cu sultanul toata ziua nu cred ca e ok.

MiNa, ceea ce ai facut tu IC a aratat disperarea ta de a-ti pastra liderul. Probabil crezi ca din rosu ajungi in verde si mai apoi, ca tovarasul #ftw, in portocaliu. Degeaba esti lider si reprezinti o factiune care momentan e nula pe server. Din contra, mai rau faci. Iti recomand cu toata inima, alaturi de ceilalti care ti-au spus-o, sa cedezi liderul daca nu mai faci fata, ca noua asa ni se pare. Adica intr-o saptamana, dai 3 CN-uri? Noi intr-o saptamana avem 3 commissioneri diferiti doar pentru ca te alegi cu cazier IC.

Am intalnit aroganta atat din partea membrilor mici cat si din partea membrilor cu rank mare. Probabil ca din cauza sinceritatii si pentru ca am spus lucrurilor pe nume am ajuns sa pierd functia atunci cand mai ai cate un membru online care nu se pune duty ca nu are functia sa patruleze, iar tu ii evaluezi din handbook-ul ala praf.

Am intalnit si situatii cu "Opie, vezi sa-i fie bine aluia la evaluare" / " Opie, vezi sa fie rau la evaluarea aluia", dar asta e strict IC.

Probabil va intrebati de ce am ramas daca am vazut chestiile astea. Sincer, nici eu nu stiu. Probabil pentru ca ma intelegeam bine cu majoritatea.

Acum veti crede ca arunc cu c***t in EMS pentru ca am fost dat afara. Dah, probabil. Nu arunc cu c***t, doar arat ce e sub pres.

De ce am fost dat afara? Pentru ca atunci cand aveam cerere de absenta am intrat pe un alt server gol si am facut rank-urile in ems si masinile. Ah, nu mai conteaza ca au mai venit cu mine inca 4 membri ai EMS-ului de aici. Inteleg, risc de securitate. Riscul nu s-a materializat, dar eu am blacklist (decis de liderul PD, va pun imediat poza).

MiNa, stii si tu ca eu nu am lucrat la acel handbook pentru ca a zis Misha ca se ocupa de el. Mai stii si faptul ca, cu toate cursurile pe care le am de la IGSU sau din ce stiu eu, nu as avea nevoie sa copiez acel "handbook", mai ales ca acel server nici nu avea GOV, dar in fine.

Extras din: https://imgur.com/a/LkM8yV8, poza: https://prnt.sc/kxb26j

Astept sa-mi fie sters si asta.

Voi chiar luati jocul in serios.

Unii dintre voi, aduc acuzatii pe care nu si le pot asuma. Ce-i drept, pana la urma ma confrunt cu o minoritate aici, nu stiu cum ati luat voi viata... insa va spun ca nu o sa va mai dau apa la moara. Puteti sa comentati cat va pofteste inima, insa va spun eu care este poanta finala: Dati dovada de imaturitate si frustrare.

De acum inainte voi raspunde numai comentariilor construite cu rationalitate si persoanelelor care n-au aparut aici ca sa faca pe maestrii roleplay-ului, mergand pe premiza ca: "Voi nu stiti nimic, iar eu am venit sa va luminez".  Parerile acestor entitati sunt nule pentru mine.

Edited by MiNa

Acum 3 minute, MiNa a spus:

Unii dintre voi, aduc acuzatii pe care nu si le pot asuma. Ce-i drept, pana la urma ma confrunt cu o minoritate aici, nu stiu cum ati luat voi viata... insa va spun ca nu o sa va mai dau apa la moara. Puteti sa comentati cat va pofteste inima, insa va spun eu care este poanta finala: Dati dovada de imaturitate si frustrare.

De acum inainte voi raspunde numai comentariilor construite cu rationalitate si persoanelelor care n-au aparut aici ca sa faca pe maestrii roleplay-ului, mergand pe premiza ca: "Voi nu stiti nimic, iar eu am venit sa va luminez".  Parerile acestor entitati sunt nule pentru mine.

Ca handbook-ul tau.

Apreciez faptul ca, femeie fiind, stii sa administrezi si criticile, dar si aprecierile.

Vrei sa auzit ca totul e perfect in factiunea ta? Fa-o sa fie asa, pentru ca momentan e praf. Tu chiar nu vezi ca EMS-ul nu mai exista pe server? Daca nu era o factiune necesara, ajungea ca San News in momentul asta.

DA tu dovada de maturitate si dovedeste-ne ca nu e asa. Ridica-ti factiunea.

18 minutes ago, MiNa said:

la ce te referi cu minoritate? la noi astia care ne luam de ems? daca da sa stii ca subestimezi rau de tot marimea gruparii anti-ems

luati exemplu conducerii pd, va faceti conturi secundare in ems si pe alea faceti roleplay pe teren si ce mai stiu eu ce. daca eram eu la conducere pe server ma jur ca va bagam salariu la toti ca la truck si pun pariu ca ieseati toti din factiune ca e mai profitabil la truck nu tre sa stai duty.

Edited by tigru

Mi-ar place sa vad actiuni organizate de EMS pentru cetatenii Los Santos, de exemplu cursuri gratuite de prim ajutor sau ceva de genul "Ziua Stingerii Incendiilor", ceva asemanator, nu neaparat chiar asa, dar intelegeti voi ideea, ar mai da viata server-ului.