Jump to content
Elmer Fudd

(( Ce ai vrea sa vezi din partea FIRE DEPARTMENT ))

Recommended Posts

Sincer, faptul că un player din EMS gresește procedura, nu e mare lucru. Roleplay-ul din EMS este cel mai greu, deoarece implică multă biologie. 

Însă, dacă gresește un rank mare, atunci într-adevăr, sunt semne de întrebare.  Sunt în PD, și noi conducem non rp uneori, și EMS-ul conduce des non-rp, așa este, însă înțelegem, eu unul n-am treabă cu condusul lor, cât timp îmi plătesc cei 300$ pentru reparație și își recunosc vina, așa cum și eu când intru in cineva din cauza condusului meu, ii dau 300$.

Activitatea HC-C, este la fel de bună, sunt activi pe joc, dar cum am specificat mai sus, cea mai mare greșeală / abuz din partea management-ului este că nu sancționează playerii intern și oferă rank up-uri aiurea.

În rest, îmi place, bravo, tot așa.

3 minutes ago, Elmer Fudd said:

Sincer, faptul că un player din EMS gresește procedura, nu e mare lucru. Roleplay-ul din EMS este cel mai greu, deoarece implică multă biologie. 

Însă, dacă gresește un rank mare, atunci într-adevăr, sunt semne de întrebare.  Sunt în PD, și noi conducem non rp uneori, și EMS-ul conduce des non-rp, așa este, însă înțelegem, eu unul n-am treabă cu condusul lor, cât timp îmi plătesc cei 300$ pentru reparație și își recunosc vina, așa cum și eu când intru in cineva din cauza condusului meu, ii dau 300$.

Activitatea HC-C, este la fel de bună, sunt activi pe joc, dar cum am specificat mai sus, cea mai mare greșeală / abuz din partea management-ului este că nu sancționează playerii intern și oferă rank up-uri aiurea.

În rest, îmi place, bravo, tot așa.

Se vor lua masuri in privinta anumitor lucruri, imi pasa de parerea voastra, chiar extrem de mult. 

Rank up aiurea si nesactionarea membrilor pe plan intern este oarecum irelevant, au fost sanctionati atunci cand au fost prinsi ca au gresit (consultati sectiunea de pe gov), cat despre acordarea unui rank up, cred ca asta ramane la latitudinea membrilor din cadrul factiunii, fiindca nimeni nu cunoaste procedura de evaluare ca sa afirme faptul ca este dat aiurea.

Acum 6 minute, MiNa a spus:

au fost sanctionati atunci cand au fost prinsi ca au gresit

Îți pot dovedi personal, că pe secțiunea de GOV există persoane nesancționate pe când au fost sancționați cu ajail la reclamații pe forum.

Acum 6 minute, MiNa a spus:

ed ca asta ramane la latitudinea membrilor din cadrul factiunii, fiindca nimeni nu cunoaste procedura de evaluare ca sa afirme faptul ca este dat aiurea.

Într-adevăr, nu-ți pot comenta nimic, e facțiunea ta, tu decizi ce rank are fiecare, dar sincer, unii din supervisory nu știu roleplay. Sunt sfaturile noastre, ale playerilor, eu cel puțin nu-ți vreau răul, vreau doar binele EMS-ului. 

De ce nu incercati o schimbare sau o modificare ? De cand s-a deschis comunitatea, aceleasi ASGH, nimic nou.

Incercati sa va axati mai mult pe partea de paramedici, dedicati timp Fire Departament, Station 4 SA.  Este un roleplay mai realistic si poti promova comunitatea si anumite persoane in bine.

Nimeni nu doreste sa practice rp de chirurg, obositor si nefolositor.

Activitate, coordonare cu playerii din partea liderului și cel mai important, Roleplay calitativ, la momentul actual sunt membri care nu stiu sa lege două me-uri bine. 

În rest, promovari aiurea. 

Keep up, no hate.. 

Acum 10 ore, PARTYNEXTDOOR a spus:

De ce nu incercati o schimbare sau o modificare ? De cand s-a deschis comunitatea, aceleasi ASGH, nimic nou.

Incercati sa va axati mai mult pe partea de paramedici, dedicati timp Fire Departament, Station 4 SA.  Este un roleplay mai realistic si poti promova comunitatea si anumite persoane in bine.

Asta se încearcă de aproape trei lideri încoace (cel puțin la dorința membrilor) dar nimeni nu a dorit o schimbare.Ba au fost loviți de schimbări interne sau nu au fost aprobări, mereu intervenea ceva. 

( Vorbesc în calitate de fost membru )

Activitate mai mare, si un handbook mai voluminos.. si fara promovari aiurea. Si mai putina atitudine toxica din partea unor membri, daca X e prieten cu Y inseamna ca e sarpe. Si mai multa seriozitate din partea rank-urilor superioare. Un R2 joaca pe alt server si are o atitudine...

Edited by Bad Boy

Mi-ar placea sa va vad FD-u si ambulantele la lucru intr-o situatie comuna in L.A.

Vine un admin cu focu ..voi veniti cu spuma :))  Nu ne mai puneti sa donam sange, ca deja suntem anemici.

W59zipt.jpg

Edited by Bayt al-Hikma

On 13/09/2018 at 20:06, PARTYNEXTDOOR said:

S-a promovat diversificarea acestui tip de roleplay, devine plictisitor atunci cand este facut numai intern. Este clar faptul ca in afara de incendii si cateva accidente nu se intampla nimic IC, de aceea, EMS-ul este perceput ca fiind o factiune monotona. Problema vine din ambele parti, noi am facut si sustinut diverse evenimente, ba chiar am starnit anumite situatii in cadrul antrenamentelor, insa devine plictisitor daca nu exista si o implicare aparte a playerilor. Iar roleplay-ul de chirurg obositor si nefolositor, dupa cum spui tu, isi are rolul si scopul bine determinat, este ceva vital.

@lammy

Din partea ta astept dovezi in privinta roleplay-ului slab. (Aici nu ne legam de applicanti sau PF)

Ai fost membru EMS si nu ai reusit sa te ridici la asteptarile factiunii, pe langa acest lucru tu cunosti bine faptul ca se organizau si coordonau diverse actiuni/evenimente.

@Play

Trebuie sa intelegeti, schimbarea este doar o perspectiva aparte, se pot face schimbari pana intr-un anumit punct. 

@Bad Boy

Activitate mai mare - fiecare om are viata sa, nu pot obliga oamenii sa intre in joc la comanda. Exista persoane care au scoala sau un job. 

Handbook - Tu nu ai avut acces la handbook-ul real, ceea ce ti s-a pus la dispozitie a fost handbook-ul unui applicant. Voi sunteti responsabili si vi se spune de la bun inceput ca trebuie sa cereti lectii pe statie de la supervizori, pe langa acel handbook aveti avantajul de a lucra cu supervizorul pe manechin pentru fixarea informatiilor acumulate din acel manual. 

Cat despre restul, te rog sa vii cu dovezi solide.

Referitor aluziei pe care ai facut-o ("prieten"), fiecare isi are parerea lui si este liber sa o exprime, eu nu ma pronunt in privinta ta, fiindca am in vedere anumite aspecte pe care le-am simtit de la bun inceput.

@Bayt al-Hikma

Au existat situatii de genul asta, unde a fost cazul. Deocamdata imaginatia playerilor a scazut, stiu numai sa se impuste ca in Vestul Salbatic si sa isi dea PK, automat. Atat timp cat nu exista imaginatia si preocupare, nu am cum sa starnesc din neant niste actiuni revolutionare. Acestea au fost facute in cadrul antrenamentelor.

Ultima parte o iau ca pe o poanta de prost gust.

Edited by MiNa

11 minutes ago, MiNa said:

S-a promovat diversificarea acestui tip de roleplay, devine plictisitor atunci cand este facut numai intern. Este clar faptul ca in afara de incendii si cateva accidente nu se intampla nimic IC, de aceea, EMS-ul este perceput ca fiind o factiune monotona. Problema vine din ambele parti, noi am facut si sustinut diverse evenimente, ba chiar am starnit anumite situatii in cadrul antrenamentelor, insa devine plictisitor daca nu exista si o implicare aparte a playerilor. Iar roleplay-ul de chirurg obositor si nefolositor, dupa cum spui tu, isi are rolul si scopul bine determinat, este ceva vital.

@lammy

Din partea ta astept dovezi in privinta roleplay-ului slab. (Aici nu ne legam de applicanti sau PF)

Ai fost membru EMS si nu ai reusit sa te ridici la asteptarile factiunii, pe langa acest lucru tu cunosti bine faptul ca se organizau si coordonau diverse actiuni/evenimente.

@Play

Trebuie sa intelegeti, schimbarea este doar o perspectiva aparte, se pot face schimbari pana intr-un anumit punct. 

@Bad Boy

Activitate mai mare - fiecare om are viata sa, nu pot obliga oamenii sa intre in joc la comanda. Exista persoane care au scoala sau un job. 

Handbook - Tu nu ai avut acces la handbook-ul real, ceea ce ti s-a pus la dispozitie a fost handbook-ul unui applicant. Voi sunteti responsabili si vi se spune de la bun inceput ca trebuie sa cereti lectii pe statie de la supervizori, pe langa acel handbook aveti avantajul de a lucra cu supervizorul pe manechin pentru fixarea informatiilor acumulate din acel manual. 

Cat despre restul, te rog sa vii cu dovezi solide.

Referitor aluziei pe care ai facut-o ("prieten"), fiecare isi are parerea lui si este liber sa o exprime, eu nu ma pronunt in privinta ta, fiindca am in vedere anumite aspecte pe care le-am simtit de la bun inceput.

@Bayt al-Hikma

Au existat situatii de genul asta, unde a fost cazul. Deocamdata imaginatia playerilor a scazut, stiu numai sa se impuste ca in Vestul Salbatic si sa isi dea PK, automat. Atat timp cat nu exista imaginatia si preocupare, nu am cum sa starnesc din neant niste actiuni revolutionare. Acestea au fost facute in cadrul antrenamentelor.

Ultima parte o iau ca pe o poanta de prost gust.

Nu stau sa fac poze cu roleplay membrilor tai. Si da, stiu ca se fac evenimente, doar ca în ultimul timp se tot fac mult mai rar ca de obicei. O dată eram 15 onduty, făceai antrenament sau ședința zilnic. Azi, de abia dacă vezi o ambulanță pe strada.. Și aia condusă de un tip ca.. Imi poti da PM dacă vrei sa stii ca cine. În orice caz, mai multă activitate:) 

@MiNa 

Nu cred ca de la a duce o factiune de tipul spital-pompieri-paramedici-chirurgi-(orice mai este) in a duce strict intr-un Fire Department - Pompieri si Paramedici.         De ce crezi ca se tot incearca asta? Nimeni nu cunoaste suficienta biologie la un nivel incat sa faca operatii (aici includ gunwound, cap spart, orice mai este). Motivul e simplu: Se realizeaza foarte mult Powergaming  doar din simpla nestiinta.    Si acum serios, cand playerii si membri vor o schimbare de aproape un an de zile, e doar prostesc sa nu se faca.                                                  

Daca nu ma insel, singurul care a avut ceva cunostinte a fost Elmer si primul lider al EMS din 2012. 

Din nou, ai spus despre evenimente. Cand faci ceva de genul, ai nevoie de ceva serios. De la mapping la program la obiecte de lucru pana la roleplay. 

EMS nu este o factiune monotona daca stii cum sa o duci, sa creezi evenimente, antrenamente, roleplay unic.

Alta problema este lipsa de ''cunostinte'' a membrilor, aici vorbesc de foste si actuale grade mari. Au fost tentative de FireStation Roleplay dar mereu am fost ''blocati'' de gradele mari, care din lipsa de cunoastere nu faceau decat sa ingreuneze.

(Ce vreau sa zic este ca cam 80% din membri nu vor sa iasa din ''carapacea'' care au fost crescuti, nu vor sa treaca la ceva nou )

Edited by Play

Nu vreau sa supar pe nimeni, dar in momentul actual se cauta cearta indiferent de natura caracterului tau, nimeni nu doreste sa faca ceva benefic in tura, parca sunteti impinsi sa faceti doar rp cu politia langa voi.

7 hours ago, PARTYNEXTDOOR said:

Nu vreau sa supar pe nimeni, dar in momentul actual se cauta cearta indiferent de natura caracterului tau, nimeni nu doreste sa faca ceva benefic in tura, parca sunteti impinsi sa faceti doar rp cu politia langa voi.

Exagerezi si nu vreau sa facem polemica pe aceasta tema. 
Nu-mi plac persoanele care  vin cu prejudecati nefolositoare, am nevoie de pareri, nu de critica instigatoare. Cu tine am mai avut discutii pe tema EMS-ului si cred ca mi-ai inteles punctul de vedere.

@Play

Idem. Tu ai fost unul dintre acei membrii, care presta acelasi roleplay "monoton".

Toate comentariile de pe acest topic au fost prejudecati la adresa factiunii, nu inteleg cum de fix aceleasi persoane (se cunosc bine) comenteaza pe acest topic. Server-ul este atat de mic incat sa ne invartim intr-un cerc al slabiciunii? (Ca sa nu ma exprim altfel.) 

Astept opinii si din partea altor persoane, care nu s-au pronuntat pe acest topic.

Factiunea a ajuns din punct de vedere teoretic,la un nivel foarte ridicat,un joc din 2005 sa cuprinda anatomie adevarata si un RolePlay asa de avansat este o adevarata minune.Dar din punct de vedere practic nu prea o duceti bine, @MiNa, se vede implicare in ceea ce faci dar as vrea sa accepti mai multi aplicanti pentru a ridica numarul de membrii si sa dai afara membrii inactivi.Si cat despre membrii actuali ( Fara HC ) am o parere proasta, ii cunosc foarte bine cand erau FF-2 si erau super de treaba,iar acum Lieutenant II si are mofturi mai ceva ca o foto-model.Pe langa asta este un Deputy Commissioner care abia intra pe server,asta stiu de cand eram in EMS, poate daca ai readuce antrenamentele zilnice si recrutarea excesiva a jucatorilor ar readuce EMS-ul inapoi cum era.

Asta e parerea mea sincera,daca te afecteaza cu ceva imi spui si o sa sterg comentariul.

O zi buna.

Acum 2 ore, MiNa a spus:

Exagerezi si nu vreau sa facem polemica pe aceasta tema. 
Nu-mi plac persoanele care  vin cu prejudecati nefolositoare, am nevoie de pareri, nu de critica instigatoare. Cu tine am mai avut discutii pe tema EMS-ului si cred ca mi-ai inteles punctul de vedere.

@Play

Idem. Tu ai fost unul dintre acei membrii, care presta acelasi roleplay "monoton".

Toate comentariile de pe acest topic au fost prejudecati la adresa factiunii, nu inteleg cum de fix aceleasi persoane (se cunosc bine) comenteaza pe acest topic. Server-ul este atat de mic incat sa ne invartim intr-un cerc al slabiciunii? (Ca sa nu ma exprim altfel.) 

Astept opinii si din partea altor persoane, care nu s-au pronuntat pe acest topic.

Sincer, la momentul de fata ar trebuii sa iei in considerare parerile celor care s-au pronuntat deja pe topic si continua sa se pronunte, daca continua sa iti spuna aceleasi chestii, inseamna ca nu le-ai rezolvat. Iar majoritatea playerilor nu isi dau cu parerea din alte motive si stii si tu asta. Concentreaza-te pe ce ti se spune aici in topic si nu te mai ofensa si apara-te cu `Nu ai fost in stare sa faci parte din factiune` ca nu de asta e topicul.

Cunosc persoane din EMS care vorbesc gresit gramatical si asta ai vazut-o si tu la antrenamente dar nu ai bagat de seama, acel membru e in factiune inca de cand era @Elmer Fudd lider, doar ca nu avansa in grade si a fost atentionat si de el cat si de mine (cat eram lider) ca din ce cauza nu avanseaza. 

Sunt multi membrii care au grade peste grade pe gov si sunt in factiune, dar in joc activeaza abia cativa, incearca sa te axezi pe o monitorizare mai buna asupra membrilor inactivi si cei care continua sa nu activeze, nu au ce cauta la un anumit grad sau chiar in factiune.

Cel mai important lucru e ca sa asculti de cei care vor sa te ajute, nu ii mai ignora. Daca ti se spune ceva si crezi ca nu e bine, intreaba-i ca de ce sa se faca asa si nu altfel, cere explicatii si consulta-te mai bine cu restul playerilor. 

Nu vreau sa ma mai repet pe topic, din 2 post-uri v-am spus cele mai mari probleme, daca vrei sa continuam discutia, imi poti da PM.