Jump to content
Sign in to follow this  
Elmer Fudd

((Păreri, opinii, plăngeri despre ASGH))

Recommended Posts

Acum 53 minute, Albert. a spus:

Nu inventez nimic, chiar din contră, până si colegul meu mi-a zis acest lucru "ce rp", mă rog, poate afirma si el. Nu am învătăt nimic din EMS. Nu am atitudine de 2013, Ce roleplay făceam?

Te rog, chiar te astept într-o discuție privată dacă se poate. Nu vreau să mă cert pe un topic. Păi, dacă stăm să gândim logic, cum să nu interacționez cu EMS dacă eu sunt obligat uneori să interacționez cu voi? Patetic.

Interesant, doar ca Julian Rolle mi-a spus total altceva fata de ceea ce ne spui tu, oare de ce? Iti recomand ca sa termini cu hate-ul doar asa de-a dragul ca sa o faci, e urat din partea unuia care considera EMS-ul o factiune `buna` si pe vremea cand nu era, doar ca sa fie privit `bun` din partea HC-ului si apreciat. 

Eu zic sa termini cu postarile inutile in acest topic si sa nu il mai faci pe avocatul ca e urat, daca cineva are ceva de spus, sa o spuna chiar el.

yo, am vb cu Ramses și chiar vrea să se țină de lider. Repet, regulamentul serverului OBLIGĂ membrii EMS să dea skip la roleplay dacă un jucător dorește să nu facă roleplay. Nu mai căutați motive să băgați bile negre la ems că deveniți doar patetici, ms.

Acum 19 ore, Rvmses a spus:

Interesant, doar ca Julian Rolle mi-a spus total altceva fata de ceea ce ne spui tu, oare de ce? Iti recomand ca sa termini cu hate-ul doar asa de-a dragul ca sa o faci, e urat din partea unuia care considera EMS-ul o factiune `buna` si pe vremea cand nu era, doar ca sa fie privit `bun` din partea HC-ului si apreciat. 

Eu zic sa termini cu postarile inutile in acest topic si sa nu il mai faci pe avocatul ca e urat, daca cineva are ceva de spus, sa o spuna chiar el.

Hai să lăsăm aroganțele. Nu făceam așa ceva niciodată, nu pun pe nimeni în fund.  Nu sunt lingușitor, nu voi fii. Facțiunea mereu, si când eram eu, era tot la fel. Încheiem discuția.Pe mine m-a deranjat felul de RP, si nu cred că greșesc cu ceva.

Daca consideri ca ai fost neindreptatit si persoana  de langa tine a savarsit non-roleplay plus alte reguli incalcate, poti sa-i faci o reclamatie. 

EMS este pus pe picioare in fiecare zi.

Salut!

Prin acest mesaj vreau sa subliniez mai mult actiunea departamentului IG, nicidecum sa pun factiunea intr-o imagine proasta. Sper ca hate-ul constructiv este bine venit, deci, sa trecem la subiect.

Am urcat pe Chilliad si am avut masina suspendata, roland asta, prin urmare voi nu ati actionat nicidecum profesional. O sa pun si niste poze. Avand in vedere ca atunci cand s-a cerut ENGINE, voi IC nu trebuia sa ascultati de acel aplicant, e aplicant, e in perioada de pregatire pentru examen. Mai ales, in situatia respectiva trebuia sa vina Yosemite pentru descarcerare, deoarece era prea periculos si riscant sa urce unitatea ENGINE pana pe Chilliad. Si mi-a spus @Steven_Garacia pe /b ca Jerrod a parasit actiunea printr-un mod NON RP, adica a parasit serverul (/q). Si in situatii de acest tip, @#TeK a venit cu AIR, este foarte bine, si in cazul in care nimeni din AOD nu era disponibil sau nici AIR nu gasea masina, actiona unitatea SAR (Search and Rescue) in cooperare cu LSPD-ul. Okay, am rolat scurgeri, IC Jerrod si Steven se certau, vorbeau agresiv unul cu altul, ceea ce este aproape imposibil, mai ales ca IC sunteti colegi. IC trebuie cooperare, va consultati unul cu altul, nu tipati unul la altul ca nebunii. Next, dupa ce a dat Lysandre quit, aplicantul ramasese acolo, am decis cu el sa dam avoid sau skip la actiune deoarece mi-a transmis ca el era singur duty si erau consecutiv 4-5 apeluri.

Poze: https://imgur.com/a/yYoe1

Tin sa precizez ca este album.

Okay, @Rvmses, inainte sa comentezi sper sa iti dai seama de greselile pe care le-au facut cei din factiunea ta, si greseala ta este simplul fapt ''Esecul de a asista / superviza o actiune''. Si prin acest mesaj, vreau ca factiunea sa nu mai faca greseli asemenea, IRL majoritateaa intrau in tura la o astfel de actiune si faceau si ei ce puteaau sa ajute sau sa se mobilizeze o echipa de cautare sau mai multe, Blue Team, Red Team etc.

Precizez din nou: Acest mesaj este hate constructiv, eu nu pun factiunea intr-o imagine proasta, ajut doar la rezolvarea anumitor probleme ce tin de organizare, roleplay, /q in rp sau altele.

Acum 5 minute, #EDY a spus:

Si mi-a spus @Steven_Garacia pe /b ca Jerrod a parasit actiunea printr-un mod NON RP, adica a parasit serverul (/q).

Reclamatie pe forum daca detii dovezi pentru asta, sectiunea o stii si tu.

Acum 6 minute, #EDY a spus:

IC Jerrod si Steven se certau, vorbeau agresiv unul cu altul, ceea ce este aproape imposibil, mai ales ca IC sunteti colegi. IC trebuie cooperare, va consultati unul cu altul, nu tipati unul la altul ca nebunii.

La fel, daca ai dovezi IC, poti inainta un Internall Affairs pentru sanctionarea lor in cadrul departamentului.

Acum 6 minute, #EDY a spus:

Next, dupa ce a dat Lysandre quit, aplicantul ramasese acolo, am decis cu el sa dam avoid sau skip la actiune deoarece mi-a transmis ca el era singur duty si erau consecutiv 4-5 apeluri.

Da, deoarece tu dupa ce ai ales ca sa iesi din departament, ai decis ca sa vanezi memebrii EMS cand sunt putini si sa creezi o actiune fix atunci ca pe urma sa poti critica, e urat din partea ta, dar asta e. Din cate am inteles, doar 2 apeluri in seara asta erau facute de tine si asta abia cand vedeai ca pe TAB nu mai suntem multi ON DUTY, in fine, ai ales o cale mai urata ca sa vanezi EMS-ul sau membrii si e decizia ta.

Acum 10 minute, #EDY a spus:

Okay, @Rvmses, inainte sa comentezi sper sa iti dai seama de greselile pe care le-au facut cei din factiunea ta, si greseala ta este simplul fapt ''Esecul de a asista / superviza o actiune''. Si prin acest mesaj, vreau ca factiunea sa nu mai faca greseli asemenea, IRL majoritateaa intrau in tura la o astfel de actiune si faceau si ei ce puteaau sa ajute sau sa se mobilizeze o echipa de cautare sau mai multe, Blue Team, Red Team etc.

Sa presupun ca e greseala mea ca membrii incepusera sa paraseasca serverul ca unii inca au si viata sociala si seara ies prin oras sau cluburi, mai ales fiind vineri seara si ca nu am fost in momentul acela ON DUTY ca sa ma duc acolo. Hai sa iti mai explic si o alta chestie, analizand propriile tale poze, eu vad urmatoarea: Ai oprit la nimereala pe acel loc pe Chiliad si ai sunat tu la 911 ca ai ramas suspendat, daca tu o iei din punct de vedere IRL precum spui tu, din pozele tale e cam imposibil sa ramai acolo, chit ca atunci voiai sa cobori sau sa urci pe munte.  Venind de sus, masina cadea de pe acel drum dintr-o locatie cam nevizibila din ultima ta poza, daca te uiti pe traiectoria sa si se rasturna care ar rezulta ca ar cadea si mai jos decat unde era oprita masina (risc de explozie pana ajung echipajeze erau foarte mari si sansele de supravietuire foarte mici.) Iar daca incerci sa spui ca in acel moment urcai,  pur si simplu nici cum nu se oprea masina fix acolo si nu are logica, ma intelegi?

In timpul scenei, dintre toti membrii eram on maxim 6 membrii (incluzandu-ma si pe mine) din care 3 erau on duty. Tek atunci iesirea din duty iar eu cu howie rolam off duty (ca si fost membru EMS, stiai bine ca majoritatea dupa ora 22 jumate, incepem roleplay-ul off duty ca nu mai sunt apeluri).

Acum 23 minute, #EDY a spus:

Precizez din nou: Acest mesaj este hate constructiv, eu nu pun factiunea intr-o imagine proasta, ajut doar la rezolvarea anumitor probleme ce tin de organizare, roleplay, /q in rp sau altele.

Iti precizez si eu din nou, frustrarile OOC asupra EMS-ului sau al membrilor prin /apeluri la 911/ cand vezi ca nu sunt multi on duty cu ajutorul tastei TAB si incercarea ta sa pui factiunea intr-o lumina proasta ca 90 la suta din factiune are o parere negativa despre tine din propriile tale greseli, nu ajuta cu nimic. 

Precum am spus in citatele de mai sus, exista sectiunea de Reclamatii si pentru greselile IC, se poate inainta topic la Internal Affairs. O seara placuta si distractie placuta.

3 minutes ago, Rvmses said:

Da, deoarece tu dupa ce ai ales ca sa iesi din departament, ai decis ca sa vanezi memebrii EMS cand sunt putini si sa creezi o actiune fix atunci ca pe urma sa poti critica, e urat din partea ta, dar asta e. Din cate am inteles, doar 2 apeluri in seara asta erau facute de tine si asta abia cand vedeai ca pe TAB nu mai suntem multi ON DUTY, in fine, ai ales o cale mai urata ca sa vanezi EMS-ul sau membrii si e decizia ta.

Nu vanez EMS-ul, eu nu am treaba cu membrii duty, eu am iesit din EMS pe decizie personala, cum e si topicul cu demiterea mea. Eu am creat, o actiune mai complicata, inteleg ca unii au viata sociala si ies si ei pe afara. Ca sa nu ne abatem de la subiect, ceea ce am vrut eu sa subliniez este actiunea IG a departamentului, am mai spus.

La faza cu masina, eu am urcat cu viteza, si am ales locul acela unde se terina gardul, ca si cum as fii intrat in el si am ramas acolo, suspendat, ceva de genul.

Este strict decizia mea daca vreau sa reclam pe cineva, inteleg ca m-ai informat.

Asta e, daca 90% din EMS au o parere proasta, asta este, ce sa fac, este parerea lor. Eu am spus cum s-a intamplat, eu vreau sa se rezolve problemele din EMS, organizare etc. Si nu te grabi sa dai un reply degeaba, adica fara rost, cum  fost ultimul, in care eu am precizaat una, tu dai quote si spui alta. Prin chestia asta, eu pot deduce faptul ca tu stii si intelegi greselile de organizare ale membrilor sau ale factiunii mai bine zis si incerci sa iei aparearea fara sa recunosti greseala. Puteai zice ''Incerc sa rezolv problema pe viitor'' etc. Ultimul reply, nu vreau sa fac free-chat,

Acum 22 minute, #EDY a spus:

La faza cu masina, eu am urcat cu viteza, si am ales locul acela unde se terina gardul, ca si cum as fii intrat in el si am ramas acolo, suspendat, ceva de genul.

Imi place improvizatia ta, insa daca ai gresit ca sa o dai pe aia cu IRL ar fi asa, asa, asa si nu altfel, iti spun si eu la fel ca IRL daca urcai cu masina, nu ti se oprea acolo masina si etc. 

Acum 23 minute, #EDY a spus:

Este strict decizia mea daca vreau sa reclam pe cineva, inteleg ca m-ai informat.

Daca nu vrei sa ii reclami, nu ii pune intr-o imagine proasta intr-un reply la topicul care se numeste `Pareri, opinii si plangeri despre ASGH` si nu `Posteaza poze in care gresesc membrii ASGH`.

Acum 25 minute, #EDY a spus:

eu pot deduce faptul ca tu stii si intelegi greselile de organizare ale membrilor sau ale factiunii mai bine zis si incerci sa iei aparearea fara sa recunosti greseala. Puteai zice ''Incerc sa rezolv problema pe viitor'' etc.

Cunosc factiunea mai bine decat o cunosti tu si stiu fiecare greseala fie ca e vorba de organizare fie ca e vorba de niste lucruri minore la nivel intern, insa iti spun din propria experienta ca daca tu alegi intentionat o ora mai tarzie ca sa faci o actiune care necesita mai multi membrii, nu 3 sau 4, nu ajuti cu absolut nimic. 

Ultimul meu reply, sper sa intelegi.

Mai mult RP Fear, va bagati in actiuni de shootout cand nu sunt politisti sa securizeze perimetrul.

Un membru mereu sa stea la spital, cum ar veni receptioner/dispecerat.

Adaugarea unui tonomat de suc (HP) in interiorul spitalului sau cel putin sa se acorde heal dupa ce ai fost operat/tratat.

La 09.04.2018 la 19:24, Duck a spus:

Mai mult RP Fear, va bagati in actiuni de shootout cand nu sunt politisti sa securizeze perimetrul.

Un membru mereu sa stea la spital, cum ar veni receptioner/dispecerat.

Adaugarea unui tonomat de suc (HP) in interiorul spitalului sau cel putin sa se acorde heal dupa ce ai fost operat/tratat.

- Faza cu RP Fear-ul le-am spus-o si eu, sa roleze corespunzator si sa faca mai mult RP Fear.

- Cand suntem multi membri ai factiunii on-duty, automat sta cineva la receptie.

- De tonomat nu este nevoie, este cantina in spital de unde poti lua hp prin simpla comanda /eatfood.

Topicul se va inchide pentru a nu se ajunge la certuri, orice plangere, opinie sau parere mi sa vor trimite mie prin PM. Nu exista un model.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.