Jump to content
SilverMask

Skin-uri

Recommended Posts

Discutii referitoare la skin-uri ce ar trebui adaugate odata cu noua versiune.

Eu zic ca ar fi fost fain skinuri pentru donatori. Skinurile sa fie asezate in categorii, Skinuri Bronze - cele de 1€, Skinuri Silver - 2€ si tot asa.

Eu zic ca, skinurile sa fie alese de donator sau sa fie puse skinuri speciale facute.

Donatorii dar nu numai, vor avea posibilitatea sa isi adauge skin-uri proprii, pentru caracterele lor iar ele sa nu mai fie folosite de altcineva insa pentru donatori cred ca va fi necesara o plata iar jucatorii normali vor trebui sa indeplineasca anumite conditii, prima care imi vine acum in minte este vechimea caracterului. Oricum ar fi, vom fi foarte stricti la introducerea skin-urilor/obiectelor, ele vor trebui sa fie in tematica jocului, low poly, fara texturi HD.

Acum 1 minut, SilverMask a spus:

Donatorii dar nu numai, vor avea posibilitatea sa isi adauge skin-uri proprii, pentru caracterele lor iar ele sa nu mai fie folosite de altcineva insa pentru donatori cred ca va fi necesara o plata iar jucatorii normali vor trebui sa indeplineasca anumite conditii, prima care imi vine acum in minte este vechimea caracterului. Oricum ar fi, vom fi foarte stricti la introducerea skin-urilor/obiectelor, ele vor trebui sa fie in tematica jocului, low poly, fara texturi HD.

Nu trebuie nici sa te grabesti foarte mult, o sa dureze ceva timp totusi pana finalizeaza kalcor.

Pentru skin-uri cel mai bine este sa fie implementate doar in urma unei cereri facute intr-o sectiune special pentru acest motiv. In opinia mea, fiecare jucator ar putea sa intocmeasca o cerere daca are mai mult de doua luni de cand joaca pe server, o luna de cand activeaza pe forum si cel putin o factiune / un caracter unde sa fi facut role play in decursul lunii de cand are contul de forum (sau chiar mai mult). Drept dovada sa fie cerut link de la topicul caracterului (din sectiunea caracterul meu) in care sa se fi postat de mai mult de o pagina de role play iar acesta sa fie decent. Pe langa asta, skin-ul sa nu fie HD, sa nu instige la cearta, sa nu prezinte nici macar o tenta de troll sau chestii de genul, sa fie low-poly si sa fie acceptat doar de catre un administrator coordonator+ sau in urma unui vot pozitiv a minim 10 membri staff. 

Legat de factiunile oficiale ilegale, nu stiu cat de mult conteaza activitatea deoarece o factiune oficiala ilegala nu primeste drept insider intr-o secunda o persoana, fapt pentru care propun ca fiecare insider (membru cu invite) sa aiba dreptul la un skin pus pe server. 

Membrii factiunilor legale oficiale primesc de obicei invite chiar daca nu au un nivel mediu sau avansat de role play, asa ca pentru ei mi se pare corect sa se procedeze ca si cu ceilalti jucatori, exceptand membrii high-command.

2 minutes ago, SilverMask said:

Ar fi misto ca fiecare player sa aibe un skin diferit. Ar fi chiar frumos in artistici cu multi playeri.

Nu e vorba de graba ci de faptul ca dureaza 5 secunde sa bagi un skin/obiect pe noua versiune, nu necesita niciun fel de script complex ci doar sa adaugi cate o linie intr-un fisier .txt. Sigur nu o sa iasa versiunea noua curand insa nu trebuie sa asteptam sa apara ca sa incepem sa strangem mod-urile, procesul va dura ceva si nu ar trebui grabit ca sa nu apara neplaceri. 

Acum 10 minute, SilverMask a spus:

iar jucatorii normali vor trebui sa indeplineasca anumite conditii, prima care imi vine acum in minte este vechimea caracterului. Oricum ar fi, vom fi foarte stricti la introducerea skin-urilor/obiectelor, ele vor trebui sa fie in tematica jocului, low poly, fara texturi HD.

Cred că o altă idee ar fi ca la atingerea statutului de oficial, membrii facțiunii să aiba dreptul să-și aleagă câte un skin care să fie adăugat pe server.

Iar pentru restul, să fie vechimea caracterului, ar încuraja mult mai mult secțiunea de Character Development. 

Edited by Morphium_

Eu zic ca ar trebui adaugate mai multe skinuri pentru ganguri care nu sunt "favorizate" in versiunea actuala( skinuri de culoare pentru fete, asiatici pentru gangurile de asiatici, fete hispanice, etc), skinuri feminine mai elegante, skinuri de MC,  fara patch-uri.

Edited by Andrutu

10 hours ago, praduitorul said:

ar fi frumos ca macar factiunile ce indeplinesc anumite conditii (rp de calitate, o anumita vechime) sa poata avea propriile skin-uri, fara vreo plata necesara

Pai si jucatorii fara factiuni sau fara factiuni oficiale vor putea sa o faca, dar trebuie sa indeplineasca anumite conditii.

eu spun ca mc-urile ar trebui sa faca o cerere speciala (sau la oficial) sa primeasca skinuri cu patchurile respective (asta daca le au facute)

La oficial sigur o sa acordam factiunilor oportunitatea sa introduca skin-uri pentru fiecare membru iar jucatorii normali care vor sa aiba propriul skin vor trebui sa aiba o activitate de o luna-doua pe caracter ca sa se incadreze. Momentan singurele skin-uri pe care le vom accepta sunt cele ce ajuta sa diverisifice mediul de roleplay, anume skin-uri precum politisti asiatici, femei, gangsteri asiatici, motociclisti neafiliati, etc. Skin-uri ce se incadreaza in tiparul unei grupari si care nu se afla momentan in joc dar pot ajuta anumite factiuni sa isi desfasoare roleplay-ul.

Ar fi foarte tare daca s-ar putea face cerere de skinuri pentru o factiune neoficiala, insa sa aiba o vechime, si liderul sa fie de incredere, cat si membrii. Cred ca ar putea sa mai adauge o atmonsfera placuta de role play.

Acum 27 minute, rack a spus:

eu spun ca mc-urile ar trebui sa faca o cerere speciala (sau la oficial) sa primeasca skinuri cu patchurile respective (asta daca le au facute)

La asta ma gandeam si eu la factiunile de tip MC sa se faca un modpack pentru fiecare skin cu patchurile necesare.

Acum 14 minute, Sebi. a spus:

Ar fi interesant sa se adauge skinuri in scaune cu rotile, cu o membra in ghips, etc, pentru cei ce doresc sa roleze astfel dupa vre-o actiune.

Si asta ar sporii calitatea roleplay-ului cat si estetica

1 oră în urmă, Nomencery a spus:

Ar fi misto ca fiecare player sa aibe un skin diferit. Ar fi chiar frumos in artistici cu multi playeri.

Ar necesita prea mult de munca. In plus, daca se exagereaza de adaugarea skinurilor o sa rezulte un mare lag,  desi update-ul o sa fie bine optimizat, sunt sanse sa fie si lag.