Jump to content
Jdey

ANUNT IMPORTANT - SITUATIA COMUNITATII RO-RP

Recommended Posts

blLS8WB.png

ROMÂNIA ROLEPLAY ÎN MENTENANȚĂ

Comunitatea România - Roleplay dorește să mențină o atmosferă cât mai plăcută pentru toți jucătorii, pentru a le face șederea aici cât mai primitoare. Staff-ul comunității încearcă în permanență să mențină atmosfera de joc la un nivel ridicat motiv pentru care schimbările pe care le-ați vrut au fost luate în calcul.

095Ozrz.pngINFORMAŢII GENERALE

• Vrem să începem cu un mesaj de mulțumire. Comunitatea România-Roleplay rulează în permanență din anul 2011, iar în acești 8 ani comunitatea nu a fost închisă pe o perioadă mare de timp. Toate acestea sunt datorită vouă, playerilor care ați fost și sunteți alături de noi, iar prin această cale vrem să vă mulțumim.
  • Staff-ul comunității România Roleplay s-a decis să suspende activitatea serverului datorită problemelor grave din punct de vedere tehnic care au apărut pe parcurs. După cum ați văzut, în urma apelului de urgență făcut, au început să se facă schimbări. Din păcate, nu am reușit să facem tot ce ne-am propus într-un timp util, motiv pentru care comunitatea va intra într-o mentenanță pe o perioadă nedeterminată de timp, vă vom ține la curent cu toate schimbările care au fost făcute / urmează să fie făcute.

095Ozrz.pngCE URMEAZĂ?

• După cum am spus, urmează o perioadă de mentenanță pe care comunitatea o să o ia pe o perioadă nedeterminată de timp. În tot acest timp, staff-ul România Roleplay o să lucreze în permanență la îmbunătățirea serverului. O să urmeze un update major pe parte de script și un update major pe parte de mapping (interioare noi + mapping exterior).
  • Din păcate, odată cu update-ul respectiv, o să fie nevoie să dăm un wipe total, pentru a nu exista erori în sistem.
  • Pe tot parcursul mentenanței o să primiți update-uri constante cu situația în care ne aflăm cu serverul, cu poze și videoclipuri cu privire la schimbările aduse.
  • În cazul în care aveți mașini de donator pe cont / credite, acestea o să fie restituite.

095Ozrz.pngCUM NE PUTEȚI AJUTA ȘI CE CĂUTĂM?

• Dorim ca această schimbare să o facem împreună, așa că o să avem nevoie de ajutorul vostru. Căutăm persoane care să ne ajute cu:
    • Design. Dacă ești priceput la design și dorești să te implici, lasă un mesaj privat către @Balthasir sau @soul of war.
    • Mapping. Dacă dorești să ajuți la înfrumusețarea serverului, fie cu mapping exterior, fie cu mapping interior (afaceri/interioare pentru facțiuni guvernamentale, etc) lasă un mesaj privat către @Balthasir sau @soimanitorul.
    • Script. Dacă dorești să dai o mână de ajutor cu privire la script, lasă un mesaj privat către @SilverMask sau @Jdey în care să specifici experiența ta în domeniu.
    • Web Development. Dacă dorești să dai o mână de ajutor cu privire la UCPanel, lasă un mesaj privat către @SilverMask sau @Jdey în care să specifici experiența ta în domeniu.
  • Nu în ultimul timp, o să avem nevoie de ajutorul vostru. Să ne spuneți opinia personală în momentul în care o schimbare apare.
  • Persoanele care ajută comunitatea o să fie răsplătite.

095Ozrz.pngÎNCHEIERE.

• Mulțumim pentru tot timpul acordat. Vrem să vă reamintim că România Roleplay este singura comunitate românească care rulează constant din 2011. Urmăriți-ne pe discordul comunității, pe canalul de YouTube al comunității, pe pagina de Facebook a comunității și nu în ultimul rând, urmăriți forumul comunității pentru a fi informați cu toate schimbările aduse pe server și pe serverul de discord.

conturile o sa fie si ele sterse?

@Jdey Vreau sa fie sterse toate conturile ( Caractere ) si toate sanctiunile. De asemenea wipe la blacklist si sa se faca cat mai repede. nu vreau sa ma joc samp la sfarsitul verii.. ca vine scoala.

Posted (edited)

Ce am avut, si ce am pierdut... o sa fie o perioada neagra in care alte sv o sa se dezvolte, dar asta e. Sa vedem ce o sa urmeze cu acest sv. 

O sa vreau sa ajut cu mapping. Uita-te pe /pm @Balthasir.

Edited by Trash

Vreau sa ajut la script, uitati-va pe pm Jdey sau SilverMask.

Voua nu vi se pare bataie de joc ca toata munca va fi stearsa doar in cateva secunde, o munca pe care nu o faci chiar asa usor, sunt niste ore jucate in care puteai face altceva, niste bunuri la care ai muncit pentru ele, iar voi stergeti aceasta munca.. Eu zic sa va ganditi mai bine.

Acum 4 minute, uachi a spus:

conturile o sa fie si ele sterse?

daca se da wipe, da.

Acum 2 minute, furt wins a spus:

aaa, adica o sa se  inchida din lipsa playerilor dupa wipe mai pe romaneste,

lasati-ne sa facem poze /stats arme tot si le restituiti in refund dupa, ce plm.

iti dai seama ca toata lumea care nu a depus munca pentru bunuri o sa zica contra.

Acum 1 minut, 6SHOTT a spus:

pa sv, mi-a parut bine sa joc pe tn...

revineee, stai calm.

Stim cu totii ca s-a deschis comunitatea aia "blana". Sa fim seriosi, cate comunitati de Roleplay au fost deschise in Romania in decursul anilor, si cate-au tinut? Exact 1. Asta.

Posted (edited)
Acum 2 ore, furt wins a spus:

aaa, adica o sa se plece 70%^din comunitate nu?

lasati-ne sa facem poze /stats arme tot si le restituiti in refund dupa, ce plm.

pro, macar la jumatate din bani/bunuri, daca nu tot.

ar fi farming prea mare si nu s-ar ajunge nicaieri daca toata lumea ar fi la truck/sweep.

personal, singura mea problema ar fi doar orele jucate, banii se fac intr-un final, dar i-as da totusi o sansa.

Edited by chef-koch

Posted (edited)

Fratilor intelegi ca se da wipe ca sa le mearga script-urile, oricum era nevoie de el

Edited by Shepzev

ma faceti sa rad cand va vad ca va frustrati pentru niste 'avere', ati intrat pe server sa va distrati, sa faceti caterinca cu unii si cu altii sau chiar roleplay

bunurile le faceti inapoi, nu vad pentru ce cacat va frustrati atat, CONTRA.

am avut bunuri pe server, le-am facut inapoi, mare rahat, incetati cu tot rahatul asta pentru ca oricum se da wipe, si sincer sa va spun, mi se pare o alegere total corecta.

4 minutes ago, furt wins said:

pai daca esti lacheu si n-ai nimic normal, noi  astia cu arme si bani  facuti prin timp pierdut

ce contra ma, care-i dezavantajul lacheule?

2 minutes ago, Hollywood Mobster said:

Tu n-ai avut in viata ta 1 deagle.

Se vede frustrarea ca tu n-ai avut parte de armament de elita cum am avut noi.

Nu facem free chat aici.Si eu am muncit ca fiecare insa tot cred ca un wipe total ar fi bun.Si eu imi pierd masinile cu arme si casele insa aia e.

But is not my problem. :))

Va plangeti pentru o masina de arme si o casa, intelegeti ca roleplay-ul e baza.

1 minute ago, AlexandruSRL said:

pro. nu vreau sa fie doar farming pe server

Oricum daca se da WIPE, toata lumea o sa faca job mai toata ziua.Insa, sunt PRO pentru WIPE.

Stiti care e ideea, dacă se dă wipe toată lumea o să aibă ce să facă de la inceput, nu o să mai fie monotonia aia că gata ai deja arme si bani nu mai faci nimci. Nu credeti că ar fi mai frumos, gen să reinceapă lumea să facă job, jafuri si asa mai departe, să ajungă o comunitate nouă in care să se readucă un roleplay frumos.

Nu stiu, dacă credeti că nu e bine cum zic aia e...

sa se bage /briefcase inapoi,  armele sa ramana dar fara case si bani + masini. doar masinile / namechange urile la cei care au donat pentru ele. ( si cont premium ). de asemenea sa nu dureze mult.

nu cred ca vreun roleplayer care se respecta ar face macar odata job cand se deschide srv-ul lol

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...