Jump to content
Jdey

ANUNT IMPORTANT - SITUATIA COMUNITATII RO-RP

Recommended Posts

E un pro pentru majoritatea sa se dea wipe total, se duce și DM-ul pentru o perioadă bună după, totodată nu vă mai plângeți că există farmeri care au mult mai mulți bani ș.a.m.d.

Mai bine apreciați sinceritatea și dorința de a crește comunitatea. Odată cu mentenanța asta, o să fie aduse update-uri și o să se rezolve foarte multe probleme.

Pana acum, 22 de reply-uri degeaba. Parerea mea e ca, wipe-ul la toate conturile nu ar fi in ceva ok deoarece, majoritatea playerilor nu or sa mai stea sa ia totul de la inceput. Si chestia cu bunurile donatorilor raman e o prostie. De ce nu se da wipe total si se dau doar la cei care nu au donat pana acum? De ce se fac favorizari? Ori dati wipe la toti, ori la nici unul. Cei de level 30-40 ce or sa faca? Credeti ca ii mai arde cuiva sa o ia de la 0 dupa atatia ani? O sa aveti de pierdut, majoritatea s-au chinuit la crearea conturilor, caracterelor, averii, sa nu mai zic de furniture. Nu este doar parerea mea.

Totusi, astept pareri. 

Am jucat pe serverul asta cativa ani si am ceva bani, insa voi deja luati un joc prea in serios, incepeti sa plangeti pentru o avere. 

SV-ul asta e de Roleplay, nu de RPG, asa ca nu mai plangeti. Nu trebuie sa faceti job-ul si sa stati afk asteptand payday cum a spus cineva mai sus, puteti rola in timpul ala, evident, daca nu sunteti niste rpg-isti infecti care stiti sa faceti doar DM.

Server-ul nu o sa moara pentru ca se stie ca e singura comunitate care a rezistat dealungul timpului, iar mai ales cu wipe-ul total si cu sistemele care se vor adauga, vor venii playeri noi, iar altii se vor reapuca.

Nu mai plângeţi după bani și case IC, nu asta contează. Conteaza ca băietii lucreaza și ne vor oferi un server mai bun și vor aduce noutăți pentru voi. Dacă te duce capul, prin RP vei face la loc tot ce ai avut. Nu vă mai plangeti că ați "muncit" pentru alea. Că n-ați dat cu sapa. Cunosc jucători (printre care și eu) care au ales să ofere tot ce aveau altora când au decis să se lase. Și m am reapucat, si am luat o de la 0. Care i faza? Nu va mai limitati vere la bani. Gândiți vă la rp.

Așteptăm sa vedem ce e nou.Nu va grăbiți. Știm (măcar o parte) în ce constă scripting ul și avem răbdare. Spor.

server-ul merita wipe si atata tot, respect server-ul asta ca am invatat si eu la randul meu sa fac roleplay si m-am dezvoltat cum am putut in 2 ani de cand joc, am cunosc oameni de treaba si sper ca serverul sa mai revina, nu sa ramana doar o amintire

Stiti care e ideea, toti cei care zic că pierd arme bla bla ideea e că pe alte servere când vă apucati incepeti de la 0 nu cu alte arme si asa mai departe. Nu cred că ar strica să se inceapă iar de la 0 + că ar mai scoate lumea pe stradă, nu numai afk si asa in case.

3 minutes ago, saint lauren said:

Pana acum, 22 de reply-uri degeaba. Parerea mea e ca, wipe-ul la toate conturile nu ar fi in ceva ok deoarece, majoritatea playerilor nu or sa mai stea sa ia totul de la inceput. Si chestia cu bunurile donatorilor raman e o prostie. De ce nu se da wipe total si se dau doar la cei care nu au donat pana acum? De ce se fac favorizari? Ori dati wipe la toti, ori la nici unul. Cei de level 30-40 ce or sa faca? Credeti ca ii mai arde cuiva sa o ia de la 0 dupa atatia ani? O sa aveti de pierdut, majoritatea s-au chinuit la crearea conturilor, caracterelor, averii, sa nu mai zic de furniture. Nu este doar parerea mea.

Totusi, astept pareri. 

ho ma filozofilor, cand s-ar deschide un srv nou imediat dati navala, nu va pasa ca nu aveti avere

In primul rand, nu se poate decide daca se da wipe sau nu, odata cu script-ul nou, este nevoie si de wipe, asa cum a spus si jdey. 
Intr-adevar, sunt persoane care au pierdut mult, si ii inteleg, nu pot spune ca nici eu nu pierd nimic, totusi prefer un script mai bun si sa reiau tot ce am dobandit pana acum. Plus, cel mai probabil totul va fi mult mai interactiv acum cu noul script, cand e vorba de avere. 

Si dacă se inchidea acest server si se deschidea altul, nu tot de la 0 se incepea? Cu o bază stabilă in factiunile guvernamentale si playerii de la 0... Nu stiu care e bătaia...

7 minutes ago, saint lauren said:

Totusi, astept pareri. 

Nu raman banii/casele/masinile din DS. Raman creditele sau masinile de donator: Infernus,turismo, patriot. Pentru ca sunt bunuri cumparate cu bani reali, si de asta le raman.

Asta e pana la urma, oricum trebuie wipe-ul asta forta Romania Roleplay, hai sa vedem si asta, sper sa fim o comunitate mai unita de data asta.

Poate cu ocazia asta o sa invatati sa faceti banii prin roleplay si nu prin farmat.

cu ocazia asta o sa revina si retired-ul inapoi...

Cei ce vor să ajute - știți cui trebuie să dați PM.

Bunurile de donator rămân (credite / mașini). O să vă ținem la curent cu toate schimbările aduse, cum am precizat.

Încercați să rămâneți On Topic, vă rog.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...