Jump to content
Jdey

ANUNT IMPORTANT - SITUATIA COMUNITATII RO-RP

Recommended Posts

1 hour ago, aLCap0n3 said:

Scuze de off-top și de free chat, dar o zic

Voi spuneți sa adauge ceva facțiune și reîntoarcă o facțiune etc... 

Oameni buni, gândiți-vă la script, cu un script și un mapping bun cu un regulament sever care va interzice orce tip de fără rp și preturi ridicate, va plângeți ca nustiu ce facțiune acolo face același rp, dacă ei fac același rp schimbați și voi dezvoltați rp adăugați momente unde bindu sa nu ajute și sa ii pună sa scrie ceva nou gândițiva cum sa dezvoltați asa rp, mai departe... 

Am văzut niște propuneri ca "factiune de avocati" asta liber putem adaugă în zona guvernamentala sub zona judiciara sau ca o facțiune nou unde se vor face judecătorii sporurile etc. 

In părere ca cei mai mulți se duc în PD sau în ilegale, da sunt de acord ca pe mulți ii trag în aceste zone dar sunt oameni(nustiu dacă pe ro sunt) care chiar vreau sa joace de un civil sau de alt ceva, aici este problema ca toți sa se implice și sa joace nu singur cu bindu sau sa vina cineva sa zică "fără rp" etc., ca exemplu am jucat pe un server rus(nu zic numele sa nu fie reclama dacă va interesează va zic în pm) dacă jucai bine rp nu contează aveai șanse sa intri într-o facțiune, ce vreau sa zic: trebuie sa joci rp ca un civil sau sa alegi un din lista mare și sa joci, rp trebuia sa aiba început și sfârșit dădeai unui administrator sau verificator și îți dădea dacă meritai +1 și trebuia sa ai 10 puncte apoi puteai întra într-o facțiune. Ce vreau sa zic gândițiva cum sa dezvoltați script, mappingul etc careva va fi bun pe mulți ani și apoi de facțiuni. 

Imi e si greu sa citesc ce ai scris aici si nu stiu daca e cineva care a putut sa citeasca.Multe lucruri nu au logica, foloseste si punctul bro.

Si vad ca se face off-topic la greu.Fiecare am venit cu o idee - doua, insa nu dezbatem pe aici nimic, nu e topic de propuneri.

Nu mai comentati aiurea, vad numai off-topic.

Daca tot vrei sa-ti faci o comunitate cum trebuie, scapa de adminii care joaca doar pentru oficiala la 35 de pagini, care iti dau ban permanent ca zici un cuvant de care ei plang in fata ecranului cand il vad, chair daca nu avea deloc acest scop si care stau on 24/7 dar la un report nu raspund, e server de rp, trebuie sa mai roleze si ei, dar ai si alte obiective de indeplinit. Iar acum o sa apara Gigel din flori, furios ca vede asta pe ecranul lui mai vechi ca revolutia industriala si-o sa raspunda cu penalitati gen " =]]] nu pot sa citesc asta" "nu am prieteni, viata sociala si rad la faptul ca tu vi cu o idee si nu vreau s-o gandesc xdxdxdxd"

ar trebuie astea 2 chestii:

1. daca unu da /q ca sa nu-si piarda armele/drogurile cand e jefuit ala care l-a jefuit sa primeasca armele celui care a dat /q. La fel si cand da /q in shoot-out. Sa fim sinceri, mai bine ban 3 zile decat sa-si piarda armele in cazul multora. Nu inteleg de ce chestia asta nu a fost inca implementata.

2. la non-rp fear ca sa nu-si piarda pistolul gen cand ii ameninti si scrolleaza arma si trag sa primeasca ck daca mor impuscati, nu ajail. Pana la urma si irl poti sa iti scoti pistolul cand esti amenintat doar ca daca mori, mori. Asa ar trebui si aici. Cine face non-rp fear cu arma si moare sa ia ck. E mult mai rp.

2 hours ago, Shakur said:

ar trebuie astea 2 chestii:

1. daca unu da /q ca sa nu-si piarda armele/drogurile cand e jefuit ala care l-a jefuit sa primeasca armele celui care a dat /q. La fel si cand da /q in shoot-out. Sa fim sinceri, mai bine ban 3 zile decat sa-si piarda armele in cazul multora. Nu inteleg de ce chestia asta nu a fost inca implementata.

2. la non-rp fear ca sa nu-si piarda pistolul gen cand ii ameninti si scrolleaza arma si trag sa primeasca ck daca mor impuscati, nu ajail. Pana la urma si irl poti sa iti scoti pistolul cand esti amenintat doar ca daca mori, mori. Asa ar trebui si aici. Cine face non-rp fear cu arma si moare sa ia ck. E mult mai rp.

Stai ca nu inteleg, daca cineva e jefuit roleplay sa aiba dreptul sa isi pastreze armele si sa dea /q ? Daca cineva e intr-un shoot out ROLEPLAY si da /q sa-si pastreze armele pentru ca a iesit dintr-o actiune? Care-i logica ta?

Pentru CK iti trebuie un motiv bun IC, atat timp cat el a incalcat o regula OOC sa fie sanctionat OOC, nu e logic?

21 minutes ago, Samir said:

ne spuneti si noua in ce faza se afla sv?

De lucru, puiule ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...