Jump to content
Balthasir

ANUNT IMPORTANT - SITUATIA COMUNITATII RO-RP

Recommended Posts

1 minute ago, Pontius Pilatus said:

Cred ca pot sa spun ca toata lumea isi doreste aceleasi lucruri, totusi, fiind o perioada de mentenanta pentru a rezolva problemele serverului, echipa de 3rd party developeri e deschisa la sugestile serverului, dorintele jucatorilor, pentru a face o comunitate mai buna.

da man, dar nu trebuie, sa vorbesti, asa

daca as stii scripting as ajuta si eu, dar nu stiu. as zice ca echipa aia de 3rd party devs sa se focuseze pe sistemele principale pe care le-am enumerat si pe care toata lumea le vrea. nu moare nimeni daca nu se adauga hotelu motelu bordelu de care vorbeste fratele florinescu de exemplu

Just now, Pushing Scalps Back said:

da man, dar nu trebuie, sa vorbesti, asa

daca as stii scripting as ajuta si eu, dar nu stiu. as zice ca echipa aia de 3rd party devs sa se focuseze pe sistemele principale pe care le-am enumerat si pe care toata lumea le vrea. nu moare nimeni daca nu se adauga hotelu motelu bordelu de care vorbeste fratele florinescu de exemplu

Nu a zis nimeni ca o sa se adauge hotelul/motelul/borderul :)) In mare parte selectam sugestiile pertinente si decidem daca se merita. Din nou, sunt de aceasi parere cu tine, pe langa sistemul de droguri si toate cele as cere sa se bage la secunda skinurile la factiunile oficiale, interioare custom, texturi custom, env-uri etc, plus schimbarile care se petrec in cadrul FM. Serverul mergea in mare parte bine si inainte, nu era nevoie de multe, pentru ca pana la urma 80% se face roleplay 20% de folosesti de "sisteme".

2 hours ago, Pushing Scalps Back said:

nu ne trebuie 500 de sisteme noi, ne trebuie doar sistemul ala de droguri de care ati zis ca-i gata, un sistem de deathtimer calumea si sacf-ul

in consecinta, e adevarat. as mai adauga si un MDC nou, interfata actualului e scarboasa.

restul scripturilor sunt practic ceva ce nu ne trebuie, dar vrem. intr-adevar, toti vrem sa jucam si pe ro-rp, dar ar fi o experienta mult mai refreshing sa avem si niste scripturi noi pe care sa le descoperim pe parcurs.

Tot pe burta, tot pe burta...

La 03.09.2019 la 19:44, soul of war a spus:

E asa de greu sa ignori acesti testeri/admini?

Pentru mine sistemele joaca un rol mult mai important decat un tester incapabil.

La 04.09.2019 la 17:10, V.TF Sureño a spus:

Stai calm ca acum s-au dus pe comunitatea cealalta unde sunt tot aceeasi admini si testeri de aici si tot joaca :))

ON:

Propun sa se adauge o afacere gen HOTEL / MOTEL (sau chiar mai multe, pe care sa le detina playerii) iar fiecare player sa poata sa isi inchirieze un apartament in cladirea respectiva, detinuta de "X", banii sa ramana in hotel / motel exact ca la o afacere, la fiecare payday clientului sa i se opreasca o suma de bani (stabilita de proprietar si sa ramana in interiorul afacerii) iar cand vrea proprietarul pur si simplu sa ia banii din ea. 

de ce sunteti asa de falsi? nu va cunosc pe niciunul dar imi dau seama ca inainte de functiile pe care le-ati detinut sau pe care nu le-ati detinut, ati avut momente in care incepeati sa dati cu injurii, sa faceti pe ghizdavii iar adminii sau poate si testerii, va sanctionau pe nedrept.

adminii, chiar isi ajutau prietenii si daca li se intampla ceva nu era bine.

deci in prim plan, incercati sa va dati arama pe fata si sa nu mai spuneti ca va intereseaza sistemele mai mult decat staff-ul deoarece si staff-ul este o parte importanta in cresterea unei comunitati de samp, oamenii sunt atrasi de ei si de script in mare parte de cum se comporta adminii.

La 05.09.2019 la 20:37, Raskal Flats a spus:

de ce sunteti asa de falsi? nu va cunosc pe niciunul dar imi dau seama ca inainte de functiile pe care le-ati detinut sau pe care nu le-ati detinut, ati avut momente in care incepeati sa dati cu injurii, sa faceti pe ghizdavii iar adminii sau poate si testerii, va sanctionau pe nedrept.

adminii, chiar isi ajutau prietenii si daca li se intampla ceva nu era bine.

deci in prim plan, incercati sa va dati arama pe fata si sa nu mai spuneti ca va intereseaza sistemele mai mult decat staff-ul deoarece si staff-ul este o parte importanta in cresterea unei comunitati de samp, oamenii sunt atrasi de ei si de script in mare parte de cum se comporta adminii.

Pai e asa greu sa faci o reclamatie? Daca esti sigur 100% ca testerul/adminul a gresit, exista o sectiune aparte pentru reclamatii.

Nu cred ca e asa greu sa intocmesti o simpla reclamatie, maxim 20 minute.

mi-e foarte dor de voi prietenii mei!

am facut si eu o inapoiere ptr admin acum vreo 6 luni si nu ati raspuns inca

Edited by xflow

salut propun sa rezolvati toate animatiile fiindca unele nu mergeau si daca o sa lucrati la animatii propun sa faceti in asa fel incat sa fie user-friendly, adica sa nu scriu /anims si sa imi apara pe jumatate de ecran (aproape) toate animatiile, sa faceti un hud sau ceva

a da si sper sa faceti un ghid pentru incepatori inainte sa deschideti sv

si sper sa fiti activi pe partea de media incat sa avem cat mai multi jucatori noi si lumea sa stie de ro rp

On 08/09/2019 at 02:37, soul of war said:

Pai e asa greu sa faci o reclamatie? Daca esti sigur 100% ca testerul/adminul a gresit, exista o sectiune aparte pentru reclamatii.

Nu cred ca e asa greu sa intocmesti o simpla reclamatie, maxim 20 minute.

Pai tu nu ai spec pe admin sa vezi când face abuz, adminu are spec pe tine și dacă vrea vede ca ești la chilliad singur singurel și faci puțin bunnyhop sau faci un mixing mic din neatenție și te sancționează. Dacă tu faci post la admin ala primește av verbal și după sta pe capu tău. 

Acum 7 ore, Stripy a spus:

Pai tu nu ai spec pe admin sa vezi când face abuz, adminu are spec pe tine și dacă vrea vede ca ești la chilliad singur singurel și faci puțin bunnyhop sau faci un mixing mic din neatenție și te sancționează. Dacă tu faci post la admin ala primește av verbal și după sta pe capu tău. 

chiar îmi doresc să se pună accentul pe sancționări drastice și în staff

când o fi redeschiderea vom fi deja organizați pe planul ăsta

e normal ca un tester/admin să fie sancționat la fel ca jucătorul

doar că în situația lui să fie și suspendat, voi propune

Edited by Trustmotorcy

O să ţinem cont de feedback-ul vostru privind membrii staff-ului. Ne-am propus ca înainte de redeschidere să reevaluăm staff-ul şi să facem "o curăţenie" pentru avea o echipă pregătită. :)

tot ceea ce a fost bun pe comunitatea asta s-a dus odata cu timpul si odata cu venirea playerilor perfecti.

totul a fost stricat de playeri si de adminii pusi pe vanat.

Acum 6 ore, Raskal Flats a spus:

tot ceea ce a fost bun pe comunitatea asta s-a dus odata cu timpul si odata cu venirea playerilor perfecti.

totul a fost stricat de playeri si de adminii pusi pe vanat.

chestia e ca adminii n-ar fi pusi pe vanat daca playerii nu i-ar vana la randul lor..