Sari la conținut

România Roleplay - Free Chat


ESY

Postări Recomandate

Vreau sa va spun cateva lucruri tuturor care va plangeti pe aici. Nici mie nu-mi convine ca nu s-a bagat un sistem de drugs/furniture/graffiti, dar nu ma incurca de loc deocamdata, pentru ca sigur se va introduce el odata si odata.

Update-ul acesta a fost o prioritate pentru DOJ si LSGOV, factiunile care aveau nevoie de scripturi pentru a activa. Ca s-au scriptat chestii noi la lspd ( din pcmds in pdcmds sau ce mai era pe acolo iti ia o secunda probabil sa modifici asta in script) e alta chestie. Cei din lspd au ajutat la acest script care le-a fost oferit. La fel, interiorul care le-a fost adaugat a fost facut de ei, iar noile locatii (coordonatele) probabil liquicity le avea deja pregatite, doar sa fie modificate cu cele vechi. Nu va mai plangeti ca nu va baga nimeni ce vreti voi. Daca tot tineti asa de tare sa aveti un sisteme , apucati-va de scriptat, cei care stiti. Eu unul nu ma descurc cu asa ceva si nici nu-mi prea place sa ma informez despre capitolul asta al samp-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate modificarile aduse LSPD-ului au fost sugerate de liderul actual si nicidecum de ESY sau alti manageri ai comunitatii. Pe mine ma frapeaza faptul ca sunt o gramada de actualizari aduse factiunii respective, iar cand conducerea acesteia se va schimba, respectivele modificari vor fi sterse. Faction Management ar trebui sa aduca o structura interna fiecarei factiuni si sa se ocupe de administrarea lor impreuna cu liderul si ceilalti implicati. La momentul actual, tot server-ul se invarte in jurul factiunii legale, Los Santos Police Department care are un numar de  57 de membrii, care la un moment dat a fost ridicat la 65, absolut inutil si fara sens.

 

Schimbarile din ultima vreme care au fost aduse factiunii Los Santos Police Department, au fost in dezavantajul comunitatii Romania Role-Play, deoarece s-a creat o confuzie intre jucatorii acestiea, rezultand in favorizarea grupului respectiv.

Editat de Aemilio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Manager

In momentul cand am inceput sa lucram la update-ul asta era in plan sa ne axam pe ilegale dar cu timpul au aparut mici chestii de modificat, ori la LSPD, ori buguri de la server ori altceva. Apoi s-a deschis iar GOV, a trebuit sa scriptam cate ceva la ei ca nu puteau sa faca nimic, s-a venit si cu ideea de DOJ si iar a trebuit o factiune noua. Ce vreau sa spun este ca au aparut lucruri "necesare" pe moment si deaia s-au facut iar asta a ocupat majoritatea timpului, care e si el mic.

Sistemul de droguri e inca in stadiu de concepere, adica sa stabilim tot ce tine de el pentru a nu exista defavorizari, sa se strice economia sau alte chestii enervante. Dupa daca ne-am apuca de el, ar trebui luat de la 0, adica sa stergem tot ce e in GM acum legat de droguri/dependenta si sa refacem. La cat de complex e sistemul dureaza mult, deci nu va asteptati la schimbari rapide, daca ar fi mers cu niste modificari sa il imbunatatim am face asta dar nu are rost sa continuam cu script-ul asta.

Am facut acum un topic la sectiunea privata la staff-ului cu ce ne vom axa la viitorul update, am hotarat clar ca nu vom mai schimba altceva inafara de cele care vor fi scrise acolo, anume sistemele astea de care tot ziceti: graffiti, furniture (bugurile au fost rezolvate acum), accesorii, arme pe corp, telefon, portbagaje, etc. Nu promit totusi ca vor fi introduse toate deodata, deci daca la update nu le vedeti inseamna ca nu sunt gata, ele doar au o prioritate crescuta. La sistemul de droguri o sa ne ocupam sa terminam intai de conceput apoi va fi adaugat la lista, dar as vrea sa rezolvam celelalte de complexitate mai mica pentru ca daca ne-am apuca de el, nu am mai putea face altceva pana il terminam.

Daca aveti idei de sisteme care credeti voi ca necesita prioritate mai mare, imi lasati PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, SilverMask a spus:

In momentul cand am inceput sa lucram la update-ul asta era in plan sa ne axam pe ilegale dar cu timpul au aparut mici chestii de modificat, ori la LSPD, ori buguri de la server ori altceva. Apoi s-a deschis iar GOV, a trebuit sa scriptam cate ceva la ei ca nu puteau sa faca nimic, s-a venit si cu ideea de DOJ si iar a trebuit o factiune noua. Ce vreau sa spun este ca au aparut lucruri "necesare" pe moment si deaia s-au facut iar asta a ocupat majoritatea timpului, care e si el mic.

Sistemul de droguri e inca in stadiu de concepere, adica sa stabilim tot ce tine de el pentru a nu exista defavorizari, sa se strice economia sau alte chestii enervante. Dupa daca ne-am apuca de el, ar trebui luat de la 0, adica sa stergem tot ce e in GM acum legat de droguri/dependenta si sa refacem. La cat de complex e sistemul dureaza mult, deci nu va asteptati la schimbari rapide, daca ar fi mers cu niste modificari sa il imbunatatim am face asta dar nu are rost sa continuam cu script-ul asta.

Am facut acum un topic la sectiunea privata la staff-ului cu ce ne vom axa la viitorul update, am hotarat clar ca nu vom mai schimba altceva inafara de cele care vor fi scrise acolo, anume sistemele astea de care tot ziceti: graffiti, furniture (bugurile au fost rezolvate acum), accesorii, arme pe corp, telefon, portbagaje, etc. Nu promit totusi ca vor fi introduse toate deodata, deci daca la update nu le vedeti inseamna ca nu sunt gata, ele doar au o prioritate crescuta. La sistemul de droguri o sa ne ocupam sa terminam intai de conceput apoi va fi adaugat la lista, dar as vrea sa rezolvam celelalte de complexitate mai mica pentru ca daca ne-am apuca de el, nu am mai putea face altceva pana il terminam.

Daca aveti idei de sisteme care credeti voi ca necesita prioritate mai mare, imi lasati PM.

 

Daca nu aveti timp sa va ocupati si de celelalte, lasati transparenta deoparte si nu mai adaugati modificarile de rigoare aduse factiunii in lista cu update, simplu? Stiti foarte bine ca scandalurile de genul asta doar la update-uri apar, dar vad ca nu se iau masuri, ce se intampla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum la lspd se baga ceva la fiecare update, nu se putea si la droguri sa se adauge unele noi si sa se schimbe sevrajul cel putin pana se face un sistem mai bun?

nu se putea baga obiecte noi la furniture?

noua ne trebuia roti cu armura la masinile lspd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi probabil o sa spuneti ca urla frustarea in mine si ca scriu cuvintele astea dupa ce s-a intamplat cu mine in factiunea Los Santos Police Department, dar purul adevar este ca eu intotdeauna am avut ceva de obiectat atunci cand mi s-a parut de prisos si prostesc. Din pacate voi nu ati avut cum sa vedeti sectiunile respective, deoarece se aflau pe forum-ul privat al factiunii, dar alti membrii o pot confirma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Shepzev a spus:

aemilio mereu a luptat pt cauze bune!!!!

eu cred ca era mai okay sa nu se faca publice foarte multe modificari ca sa evitam conflictele astea.

Daca nu se faceau publice, sareau toti cu gura ca a durat atata si nu s-a facut nimic:)) Inclsusiv eu, macar stiu ca s-a facut ceva in tot timpul asta;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea noastră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...